Artist Shefqet Avdush Emini - NEWS: Recensie of my artwork

  

NE DAVIDOVC

Tani atje mbizotron gjelozia primitive !
Nu dojn askend perveq vetvetes !
Egoizmi kishte kaluar qdo mase !
Per fat te keq , ishte renqetherse ! 
Endrrat dhe dashuria per vendelindje eshte zhdukur!...
Ishte zhdukur ndjenja humane!
Kishte humbur ndergjegjeja, ska mbetur me krenari! 
Aty vrejta vetem kafshet qe nuk kishin ndryshuar!
Kafshet qe po e ruajshin identitetin me besnikri !
Dhash respekt per to dhe mbetem me nje shpres ...se?
Ndoshta nje dite ....?
Ndoshta nje dite ....?
Me shprese Ndoshta nje dite ... ?

Student in year: 1983

International Art Exhibition in Sarajevo Bosnia

International Art Exhibition in Sarajevo Bosnia

Artisti shqiptar kudermeje pa asnje arsye emri i tije shifet Genti Tavanxhiu. Vetem pse

komentoj per nje skulptore tjeter shqiptar qe eshte shum me i mire se ky, tani kalon ne

anen e kundershtarit ...Mjerim))

Po ja le ndergjegjejes se tije dhe vetdisimit.

Te faleminderit Artist Hysni R. Mehmeti !!!

Te faleminderit Enver Musa

Views: 43

Comment

You need to be a member of OMTimes Writer's Community to add comments!

Join OMTimes Writer's Community

OM Times Magazine is a Holistic Green eZine with a Spiritual Self-growth Perspective for the Conscious Community.

Members


Forum

October Newsletter_2019 Editorial Calendar is closed

Started by Omtimes Media. Last reply by Crystal Presence Nov 2. 1 Reply

Editor's Note September

Started by Omtimes Media. Last reply by Omtimes Media Oct 1. 3 Replies

Latest word count requirements for articles

Started by Arthur Telling. Last reply by Omtimes Media Jul 18. 3 Replies

Credibility and Reputation

Join our group of authors on Goodreads: http://ow.ly/tUyAM


Google+
Alterative Medicine Blogs - BlogCatalog Blog Directory
Blogarama - Spirituality Blogs
Follow me on Blogarama

Help Support Us In Our Work and Keep OM-Times Magazine Free For All!!!
Where to find us

Google+

Contextual Links

Free Web Directory - Add Your Link

The Little Web Directory
web-ref.org

mondotimes

Find Local News Worldwide

mediaowners

Who Owns The American Media

Follow Me on Pinterest
Merchant Processing Service
web directories
Submit Your Site To The Web's Top 50 Search Engines for Free!
PullDirectory.com - Add free links and articles.

Ciford Web Directory

alarmg4s
SubmissionMonster.com

© 2019   Created by Omtimes Media.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service

Omtimes writer's community